Vrati se
Large 56e56e47 5707 4c2a a2bf 62ab4f4a2969

Nastavljamo dalje s analizom političkih programa naših aktualnih političkih stranaka, a na redu je Domovinski pokret.

 
Domovinski pokret žene uglavnom spominje u kontekstu poboljšanja položaja majčinstva, točnije u kontekstu subvencioniranja majčina ostanka kući s djetetom do polaska u školu, pri čemu ostanak kući ne podrazumijeva nužno nezaposlenost, nego neku vrstu stimulacije odgojnog i kućnog posla.
 
Također, žene su spomenute i u dijelu programa koji se odnosi na Istanbulsku konvenciju i otklon od rodne ideologije. Smatra se da je umjesto toga potrebno kvalitetno informiranje mladih i ostalih stanovnica fertilne dobi te povećanje kapaciteta za smještaj trudnica i mladih majki bez mogućnosti da zadrže dijete u obiteljskim okruženjima.
DP smatra da Istanbulsku konvenciju treba deratificirati po što hitnijem postupku, jer, kako oni ističu, ona nije smanjila nasilje nad ženama ni femicide, pa je za pretpostaviti da program i to ima za cilj, ali ne govori se o načinu na koji bi se to trebalo postići.
Nadalje, predlažu zabranu surogat majčinstva.
 
Na kraju, žene u regenerativnoj dobi istaknute su kao jedne od češćih korisnika zdravstvenog sustava.
Pratite nas u narednih tjedan dana kako biste saznale što ostale aktualne političke stranke nude po pitanju poboljšanja položaja žena u društvu kako biste 17.04. donijele informiranu odluku.
Pred same izbore donosimo vam i komparativnu analizu 8 političkih programa.
Projekt „Žena s glasom“ financiran je sredstvima Europske unije. Izneseni stavovi i mišljenja su stavovi i mišljenja autora i ne moraju se podudarati sa stavovima i mišljenjima Europske unije ili Europske izvršne agencije za obrazovanje i kulturu (EACEA). Ni Europska unija ni EACEA ne mogu se smatrati odgovornima za njega.
Projekt udruge Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek "Žena s glasom" financiran je sredstvima Europske unije u okviru Programa Impact4Values.
Projekt sufinancira Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske.